Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.07.2013 02:35:08 

Chovatelská stanice Německých ovčáků - Jerzura

Aisha Jerzura

                                                                                Aisha Jerzura                                                  

 

Aisha: 1.třída chovnosti, RTG 0/0, ZVV1, výstava VD2, bonitační kód 5CV1/P

Její matka: Cher z Labského Přívozu (více) velmi dobrý, HD a (0/0). ZZO,ZM,ZVV 1,IPO 1,IPO V, 1.tř chovosti, 1. výběrový chov

Její otec:Xac z PS (více) výborný, HD a normal. ZPO 1,IPO 1,IPO 2, ZVV 1,SchH 1, 1.tř.doživotně,5JVQ1/P

Aisha je jedno z deseti štěňat,které se má velice dobře k světu. Zdá se být velice chytrá,všímavá,hravá a důvěřivá. Je to přeci ješetě jen štěně,a tak je také drzá a občas roztržitá. Není agresivní,ale při některých situacích se trochu agrese projeví. Už od mala jsme jí pouštěli přes den co jsme byli v práci a děti ve škole na zahradu,aby se naučila hlídat. Dnes už si dává pozor na vše kolem ní. Nechali jsme jí dlouhé a krásné dětství. Aisha pomalu vyspívala v dospělou fenu. Díky její drzosti,věku a občasného nadvyšování nad nás všechny jsme poznali,že už je čas začít cvičit.

Na cvičák jsme jí vodili od mala,takže s prostředím nebyly žadné starosti. Jelikož to byla fenka dcery Radky,vysvětlila jsem jí,jak správně cvičit,ale ani s tím nebyly žadné větší starosti,protože nás s manželem vždy doprovázela na cvičiště a na vše se nás ptala. Prakticky už o všem věděla. Pěti měsíční Aisha se zdokonalovala velice rychle a za pár týdnů uměla základní cviky a chůzi u nohy. V dnešní době se dá říct že Aisha cvičí tak,jak má. Zvládá aport,přivolání,základní cviky. Na překážky je dobrá a nebojí se jich a i odložení má docela dobré. Nejvíc jí však baví obrany,do kterých je velice dravá a nebojácná. Zatím chodí stopu s jedním lomem. Lom najde a přesnost stopy je docela dobrá,a však občas jí také musí dcera pomoci.

 

 


  Aishiny odchovy:

 

 

D Jerzura

 

 


 hlavní strana

TOPlist